Carrera - Historie

Carrera znamená ve španělštině závod a jedno Vám můžeme zaručit. Jakmile rozbalíte krabici s logem Carrera, rozproudí se Vaše závodní krev na nejvyšší otáčky a je jedno na jakém okruhu a s jakým autem budete zrovna závodit.
Tento pocit zažívají tisíce fanoušků již od roku 1963, kdy značka Carrera spatřila svou první závodní dráhu. Během následujících více než čtyřiceti let, se Carrera probojovala až na úplnou špičku v oblasti autodráh, aut a jejich příslušenství.
Dodnes nabízí Carrera produkty nejvyšší kvality, které jsou určené nejen dětem ale i dospělým, pro které se staly autodráhy hobby na celý život.

1920
Společnost Carrera byla založena v roce 1920 ve Fürht/Norimberku Josefem Neuhierlem, výrobcem kvalitních cínových hraček.

1963
V roce 1963 představila Carrera legendární systém "Carrera Universal", který znamenal pro firmu neuvěřitelný úspěch. Známé, vysoce kvalitní výrobky Carrera dobyly srdce všech fanoušků

motoristického sportu a slova "Carrera" a "závodní dráha" se staly nerozdělitelnými - legenda Carrera se zrodila.

1967
V roce 1967 poprvé spatřila světlo světa úžasná autodráha "Carrera 124". Tento jedinečný závodní systém se používá dodnes v úspěšných řadách "Carrera Exclusive" a "Carrera Evolution" (měřítko dráhy 1:24).

1978
Jako doplněk k produktům řady Universal 124 se v roce 1978 objevila první bezdrážková autodráha - "Carrera Servo".

Dalším krokem k uspokojení všech zákazníku, bylo vydání "Carrera Strax", což je dětský systém se samočinně fungujícím autem, který můžete používat jak doma tak venku.

1999
Rok 1999 znamenal přelom v řízení firmy, protože Carrera byla převzeta rakouskou společností Stadlbauer - Gruppe

2001
V roce 2001 byl fanouškům poprve představen systém "Carrera GO!!!", který kombinuje velikost tratě a aut v měřítku 1:43.

2002
O rok později následoval systém VRS, který propojuje právě autodráhu Carrera GO!!! s GameBoy Advance, kde konzole slouží jako ovladač a ukládá všechny časy kol a rekordy. Obrazovka GBA zobrazuje množství paliva, poškození vozu a upozorňuje na nutnost zajet do depa.

2004
Posledním produktem Carrery je digitální "Carrera Evolution PRO-X", který umožňuje jízdu až čtyř aut v jedné dráze, předjíždění, zástavky v PIT STOPECH atd..

2005
Bezdrátový ovladač pro řady EVOLUTION, PRO-X, EXCLUSIV

2006
Digiální set s bezdrátovými ovladači rychlosti a nová série aut HOT ROD, která zažila největší boom v USA po druhé světové válce.

2007
Nová digitální řada Digital 132, která nahradila PRO-X, umožňuje jízdu až 6 aut v jedné dráze.

Novinkou jsou také KITy, které jednoduše předělají auta z řad Evolution a Exclusiv na digitální.

2008
"Revoluce" v nabídce Carrera. Řada Exclusiv končí a místo ní přichází její digiální verze Digital 124.

Přichází další řada Digital 143 a nabídku tedy tvoří 5 různých řad, které se liší měřítkem a funkčností: GO, Digital 143, Evolution, Digital 132, Digital 124

2009
Největší novinkou je zakoupení licence na auta Morgan, která budou mít i vlastní set (Evolution)

2010
V tomto roce se značka Carrera zaměřila na vylepšení příslušenství na digitální řady Digital 132 a Digital 124. Nabídku doplnila Řídící jednotka na nastavení rychlosti, tankování, brzd, nový startovací rošt a také tabule s umístěním jednotlivých zákazníků.

2011
Nabídku autodráh Carrera, doplnily i auta, vrtulník a lodě na dálkové ovládání.

2012
Exkluzivní licence nejen na Ferrari ale i na Red Bull a fi lmové postavy Avengers, Spiderman a Cars 2.

2013
Carrera slaví 50 let od vzniku legendárního systému Carrera Universal. Gratulujeme!